Suudi ‘güzel’in yarışma yalanı incelemeye girdi

Meksika’da eylül ayında “2024 Miss Universe” (Kainat Güzeli Yarışması) düzenlenecek. Suudi Arabistan’ın da yarışmaya ilk kez bir aday göndereceği açıklamasının doğru olmadığı bildirildi. Malezya’daki “Miss & Mrs Global Asian” adlı güzellik yarışmasında ülkesini temsil ederek bir “ilk”e imza atan Suudi Arabistanlı model Rumy Al Qahtani (Rumi El Katani) Meksika’daki yarışmaya da katılacağını açıklamıştı.

GURURLUYUM’ DEMİŞTİ

Rumy, 24 Mart’ta Instagram, Facebook ve TikTok’ta paylaştığı mesajlarında, Kainat Güzeli Yarışması’nda Suudi Arabistan’ı temsil ederek bir ‘ilk’e imza atacağını belirtmişti. Bundan gurur duyduğunu yazan model, üzerinde “Miss Universe Suudi Arabistan” yazan kuşakla çekilen fotoğrafını da söz konusu gönderilerde paylaşmıştı. Bunun üzerine dünya medyası bu haberi yayımlamıştı. Ancak Miss Universe yönetimi, Rumy’nin iddiasının doğru olmadığını önceki gün açıkladı. Rumy ise suçlamayı yanıtlamadı.

‘YANLIŞ VE YANILTICI’

“Miss Universe” (Kainat Güzeli Yarışması) organizasyonu, Rumy’nin yarışmaya katılacağı iddiasının doğru olmadığını önceki gün CNN International’e açıkladı. Organizasyon sözcüsü, yarışmaya katılım için Suudi Arabistan’da herhangi bir seçim sürecinin yürütülmediğini belirterek bu tür iddiaların yanlış ve yanıltıcı olduğunu söyledi. Sözcü, “Rumy’nin adaylığını neden açıkladığını bilmiyoruz ancak Suudi Arabistan yarışmaya katılmak istiyorsa, diğer tüm adaylarla aynı seçim sürecinden geçmek zorunda kalacak” dedi.

İNCELEME YAPILIYOR

Suudi Arabistan’ın bu yıl Kainat Güzeli Yarışması’na katılması onaylanan ülkeler arasında olmadığını bildiren organizasyonun açıklamasında şöyle denildi: “Suudi Arabistan’ın bu yılki yarışmaya katılması söz konusu olmasa da katılım talebi olursa diye bir inceleme başlatıldı. Suudi Arabistan talepte bulunsa bile başvurusu onaylanana kadar yarışmamıza katılamaz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x